زمان کنونی: 10-28-1395, 02:13 ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پاسخگویی به برخی از سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نورزمان کنونی: 10-28-1395, 02:13 ق.ظ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Fakoori
آخرین ارسال: indoet93
پاسخ: 13
بازدید: 6316

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخگویی به برخی از سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور
05-16-1392, 11:48 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-16-1392 11:51 ق.ظ، توسط Fakoori.)
ارسال: #1

[تصویر:  1392-2-2-201342293412961863648807.jpg?fb0394]
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور :
آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟
جواب: بلی

آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟
جواب: خیر

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟
جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟
جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از ۶ نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟
جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟
جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.
مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟
جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟
جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟
جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

پذیرفته شدگان از طریق بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) امکان تغییر رشته و انتقالی ندارند.

آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟
جواب: بلی - مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟
جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟
جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟
جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس بسیار ناچیز است.

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟
جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟
جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟
جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی چه نمره ای است؟
جواب : نمره ۱۰

آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟
جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟
جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟
جواب: بلی.

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟
جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.

* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟
جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در ۲ رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی های دیگر پیام نور باشد.

* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

* فرق واحد با مرکز چیست؟
جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟
جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

* آزمایشگاه ها و کارگاه هادر دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟
جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟
جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ندارد.

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟
جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟
جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

*آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟
جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

*دانشگاه در ارائه آموزش ، از چه شیوه هایی استفاده می کند؟
جواب: کلاس های درس نیمه حضوری با استفاده از بالاترین تکنولوژی آموزشی، از جمله نمایشگر پاورپوینت، ویدئو پروژکتور، DVD Player ، CD های چند رسانه ای و الکترونیکی، کلاس های رفع اشکال فردی، کتاب های خود آموز، آزمایشگاه ها و کارگاه ها، کلاس های آموزشی الکترونیکی و شیوه آموزش خودخوان ارائه می شود.
ده ارسال آخر من :

**نـــــــــــــــــــاز پرورده تنعم نبرد راه به دوست**
**عــــــاشقی شیوه ی رنـــــدان بلا کش باشد**
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MCYBORGM ، نیما محمدی شاهرخ ، mina72 ، fateme70 ، milad alaei ، Farrahi ، sahar71 ، Mehregan ، A-K ، zanjani
11-14-1392, 11:57 ق.ظ
ارسال: #2
RE: پاسخگویی به برخی از سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور
با سلام و عرض خسته نباشيد

من در مرحله تكميل ظرفيت رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري ثبت نام كردم برا اساس علاقه و تحقيقي كه نموده ام علاقه مندم تا در رشته مهندسي پزشكي هستم اما ماسفانه از رشته مهندسي كامپيوتر قبول شدم لذا خواهشمندم اينجانب را راهنمايي فرمائيد تا در 
صورت امكان در رشته مورد علاقه خودم تحصيل نمايم
با تشكر

ده ارسال آخر من :
    یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
     سپاس شده توسط Mehregan
    11-14-1392, 02:06 ب.ظ
    ارسال: #3
    (11-14-1392 11:57 ق.ظ)a_ser نوشته شده توسط:  با سلام و عرض خسته نباشيد

من در مرحله تكميل ظرفيت رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري ثبت نام كردم برا اساس علاقه و تحقيقي كه نموده ام علاقه مندم تا در رشته مهندسي پزشكي هستم اما ماسفانه از رشته مهندسي كامپيوتر قبول شدم لذا خواهشمندم اينجانب را راهنمايي فرمائيد تا در 
    صورت امكان در رشته مورد علاقه خودم تحصيل نمايم
    با تشكر

1-      شرايط ادامه تحصيل را داشته باشد.
    2-      حداقل 24 واحد درسي (بغير ازدرسهاي پيش دانشگاهي ومعادلسازي شده ) گذرانده باشد.
    3-      ميانگين كل 12 داشته باشد.(دروس مردودي در معدل محاسبه مي شود)
    4-      نمره آزمون ورودي وي از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده درهمان رشته، همان سال وسهميه كمتر نباشد.
    توجه :دانشجويان تكميل ظرفيت ، شاهد و مواردي كه با معرفي نامه سازمان سنجش معرفي مي شوند ؛نمره آزمون آنها اعلام نشده، و در صورت تقا ضاي تغيير  رشته مي بايست به صورت موردي از سازمان سنجش استعلام شود.
    5-      تغيير رشته درهمان گروه علمي ودر مقاطع هم سطح  ويا از بالا به پايين امكان پذير است .
    6-   دانشجويان رشته هاي علوم پايه ومهندسي با ميانگين15و رشته هاي علوم انساني و هنر با ميانگين16از داشتن نمره آزمون معاف هستند.دانشجويان دوره هاي فراگير نيز در صورت كسب نمره فوق مي توانند تغيير رشته دهند .
    7-   تغييررشته دانشجويان دوره هاي فراگير بعد از ثبت نام وگذراندن يك ترم تحصيلي بعد از دانشپذيري و از طريق شركت در آزمون (بند ج) مقدور است.
    8-      دانشجو بايد با توجه به مدت مجاز تحصيل،پس از تطبيق درسها امكان گذراندن واحد درسي باقي مانده دررشته جديد را داشته باشد .
    9-   كليه دروس عمومي و واحد هاي مشترك با عناوين، سرفصل و تعداد واحد مساوي   دانشجوياني كه در دانشگاه پيام نور تغيير رشته داده اند عينا با همان نمره رد يا قبول در كارنامه دانشجو باقي مي ماند.
    10- تغييررشته دانشجوياني كه به دستگاههاي خاص تعهد  دارند با اعلام موافقت كتبي آن سازمان مقدور است.
    11-  تغيير رشته به رشته تربيت بدني وطراحي لباس و پارچه به لحاظ پذيرش غيرمتمركز وآزمون عملي امكان پذير نيست.
    12- درمواردي كه دانشجو دچاربيماري يا سانحه اي شود,  كه امكان ادامه تحصيل درآن رشته مقدور نباشد, با ارسال مدارك, ونظرشوراي آموزشي استان, مي تواند درهمان گروه يا تغيير گروه آزمايشي تغييررشته دهد.
    13-  تا زمانيكه با تغييررشته دانشجو موافقت نشده دانشجو موظف به ثبت نام در رشته قبلي يا مرخصي تحصيلي است.
    14-  دانشجو درطول تحصيل فقط يكبار مي تواند تغييررشته دهد.
    15-  درصورت موافقت با تغييررشته وثبت نام دررشته جديدحق بازگشت به رشته قبلي را نخواهد داشت.
    16- دانشجويي كه  حداقل 70 واحد مصوب را گذرانده باشد, توصيه مي شود براي تحصيل در رشته جديد از طريق آزمون سراسري يا فراگير اقدام نمايد.
    17-  دانشجويان تا شش هفته مانده به شروع نيمسال تحصيلي بعد فرصت دارند مدارك و تقاضاي تغيير رشته را به مركز/ واحد خودارائه نمايند.
    در انتقال توام با تغييررشته, دانشجو بايد  هم شرايط انتقال وهم شرايط تغييررشته را كسب نمايد.

تغيير رشته بند ج :
    درصورتيكه دانشجوي پذيرفته شده آزمون سراسري و فراگير,فاقد شرايط تغيير رشته باشد مي تواند فقط يك بار ازطريق شركت درآزمون چند درس اختصاصي رشته مورد نظر و كسب نمره حداقل10درهردرس با معدل12تغييررشته دهند.
    1-      تغييررشته از طريق بند ج فقط در رشته هايي مجاز است كه پذيرش دانشجو از طريق دوره فراگير را دارد.
    2-      دانشجويان پذيرفته شده آزمون سراسري, درصورت درخواست تغيير گروه آزمايشي مي توانند از طريق بند ج اقدام نمايند.
    3-      ثبت نام  تغييررشته از طريق بند ج درهرسال تحصيلي فقط يكباردر بهارسال تحصيلي وآزمون آن در ترم تابستان انجام مي شود.
    4-      دانشجويان پذيرفته شده ( قبول شده)در دوره هاي فراگير نيز مي توانند در آزمون بند ج شركت نمايند.
    5-   درزمان ثبت نام براي تغييررشته ازطريق بند ج، دانشجو مي تواند درسهاي فوق را مازاد برسقف انتخاب واحد نمايد ويا از رشته قبلي مرخصي تحصيلي بگيرد.
    6-      دانشجويان طرح سنتي مي توانند در كليه رشته هاي ارا ئه شده در دفتر چه فراگير تقاضاي تغيير رشته نمايند.
    7-      ثبت درسهاي فوق درهمان نيمسالي انجام مي شود ,كه دانشجو ثبت نام داشته است.
    8-      شهريه درسهاي انتخابي مطابق دستور العمل معاونت اداري ومالي دانشگاه مي باشد.
    9-      عناوين درسي و مركز انتخابي براي امتحان درس هاي اختصاصي مورد نظر در آخرين دفترچه دوره هاي فراگير است.
    10-  لازم است شرايط پذيرش واحدهاي درسي به دانشجو اعلام شود.
    11-  بلافاصله بعداز تغييررشته نسبت به تطبيق واحد دانشجو اقدام لازم بعمل آيد

سپاس شده توسط مهدی ، نیما محمدی شاهرخ ، Mehregan
    03-20-1393, 04:23 ب.ظ
    ارسال: #4
    سلام
    من می خوام مهندسی عمران بخونم و مثل اینکه تو تهران فقط تهران شمال این رشته رو داره. از طرفی توی کنکور 93 ثبت نام نکردم. می خواستم بدون چطور می تونم وارد این رشته بشم؟ 
    ده ارسال آخر من :
       سپاس شده توسط Mehregan
      03-20-1393, 06:32 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-20-1393 06:32 ب.ظ، توسط Fakoori.)
      ارسال: #5
      سلام

از  طریق کنکور سراسری برای مقطع کارشناسی باید اقدام کنید

برای ارشد از راه فراگیر فعلا امکان پذیره

سپاس شده توسط Mehregan
      03-20-1393, 06:48 ب.ظ
      ارسال: #6
      (03-20-1393 06:32 ب.ظ)Fakoori نوشته شده توسط:  سلام

از  طریق کنکور سراسری برای مقطع کارشناسی باید اقدام کنید

برای ارشد از راه فراگیر فعلا امکان پذیره
      شما در خصوص این خبر اطلاعی دارید؟
      همچنین لطفا اگر در خصوص پذیرش دانشجو کارشناسی عمران از طریق "سوابق تحصیلی" اطلاعی دارید راهنمایی کنید ممنون میشم.

سپاس شده توسط نیما محمدی شاهرخ ، Mehregan
      07-22-1393, 05:05 ب.ظ
      ارسال: #7
      باسلام من يه سوال ضروري دارم ميخوام درتکميل ظرفيت ارشد شرکت کنم ودانشگاه پيام نوربزنم سوالم اينه که من درحال حاضرسربازم امادانشگاه موافقت ميکنه همزمان باسربازي ثبتنام کنم؟وسوال ديگم اينه که ميتونم آزمون پايان ترم و دراستان خودم امتحان بدم؟ممنون ميشم سريع جواب بديد

ده ارسال آخر من :
         سپاس شده توسط نیما محمدی شاهرخ
        01-25-1394, 01:54 ب.ظ
        ارسال: #8
        ba tashakor
         salam khubin password file haye feshorde daryafti az site chiye

ده ارسال آخر من :
          01-25-1394, 07:37 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-25-1394 07:39 ب.ظ، توسط فاطمه بانو.)
          ارسال: #9
          مگه پسورد دارن؟ من زیاد دانلود کردم پس نداشته.

یه سووال؟؟ حتما باید این کارت هوشمند و بگیریم؟؟
          ده ارسال آخر من :

زندگی سیبی است 
            که گاز باید زد آن را با پوست... Biggrin
            01-26-1394, 08:55 ق.ظ
            ارسال: #10
            دوست عزیز,
            اگر منظورتون رمز برای پرینت فایل ها هست. لطفا فایل های مذکور را به ایمیل بنده بفرستید تا رفع عیب بشن

لطفا لینکه مطلب مورد نزر رو نیز بفرستید.

mohsenfakoory@gmail.com

با تشکر

ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
            موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
              تغییر محل دانشگاه na30m 31 4,191 04-11-1392 09:51 ب.ظ
            آخرین ارسال: ASHENA

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان